KUTU

Kutu

Genel olarak kutuların kullanım alanlarına göre temelde Gerkan ambalaj ve gıda sanayi olarak üretimimize, standart kutular ile başlamamız gerekir. Standart kutularımız en yaygın kullanılan kutu çeşitlerindendir. Birçok sektörde farklı çaplarda firmanın, ürünlerinin lojistiğini sağlama aşamasında düşük fire oranları yakalamak, ürünün son kullanıcıya teslimi esnasında kalitesinde bir deforme yaşanmadan ürünlerin standartlarının korunması amacı ile standart kutular kullanılıyor.

Kutu ambalajların üretim standardı

Alt üst simetrik olarak üretilir ve kapakları en ölçüsünün yarısı kadardır. Kapak boyutları aynıdır. Ve standart kutuların farklı versiyonları ile tam kapaklı kutuların üretimini yapmaktayız. Tam kapaklı kutular, kapakların hepsi bir biri üzerini örterek kapandığı biçimidir. Bu da dayanıklılığı sağlar. Ezilme ve baskılara karşı koruyuculuk sağlar. Kırılabilir eşyaların taşınmasında kullanılır. Kutu üretiminde gelinen noktada artık hem klasik ölçülerde kutu modelleri hem de isteğe göre özel modellenebilen, özel kutu çeşitleri yer almaktadır.

Teleskopik kutular

Bunların dışında Gerkan ambalaj ve gıda sanayi olarak teleskopik kutular üretmekteyiz. Bu kutu çeşidi alt taraftan kapalı iken üst taraftan açık olup, dayanaklı üretim malzemeleri taşımak için kullanılabilir. Ayrıca ihtiyaçlara göre özel kesimli kutular ile farklı ihtiyaçlara göre kilitli çeşitleri de mevcut bulunabilir. Pizza kutuları bu kutulara örnektir tek taraftan bağlı bir uçtan serbest olup serbest uçtan kapanışı sağlar.

Alt üst tava kutuları

Alt üst tava kutuları genellikle gıda ürünlerinin taşınmasında kullanılan bu kutular üst ve alt kapak bir birinin üzerine geçerek kapanırlar. Boy, en ve yükseklik taşınacak ürüne göre tercih edilir. Şapka şeklinde üst kapağın altı kapalı olan, üstü açık kutuya geçmesiyle kapanış sağlanır.Bütün bunlara ek olarak Ofset baskılı kutular, tüm kutu tiplerine istenilen şekillerde ve desenlerde ve markalarda baskılar yapılarak reklamı da bir anlamda yapılmış olur.

Üretim materyali açısından Gerkan Ambalaj sanayi olarak çevreci bir politika izliyoruz. Her ambalaj üreticisinin sahip olması gereken sosyal sorumluluk anlayışının verdiği bilinçle, doğada daha kısa sürede çözünen, toprağımıza zarar vermeyen hammadde kullanımına ağırlık veriyoruz. Bütünleşik kalite politikamız, dünyada ve ülkemizdeki en son ambalajlama teknolojilerini takip etmek ve buna yönelik ar-ge faaliyetleri ortaya koymaktır.

KUTU H

Kaliteli Kutu Ambalajlar İle İşinize Değer Katın

Kutular ilk kullanıldığı günlerden beri , insanoğlunun en temel ihtiyaçlarından birisi olmuştur. Şu an hemen her şeyi küçük büyük kutularda saklayıp kutularda taşıyoruz . Telefonlar, televizyonlar, bardaklar, camlar, seramik eşyalar hemen her şey kutulanıyor ve bu sayede güvenli taşımacılığı yapılabiliyor ve depolanma başarısını artırıyor. Büyüyen Türkiye ekonomisinin birçok alt sektöründe ambalajlama faaliyetleri ciddi olarak artan bir talebi kapsıyor, biz de bunun bilincinde olarak herkes için, her sektör için istenen standartlara sahip ambalaj üretimini gerçekleştiriyoruz. Gerkan Ambalaj Sanayi olarak yaptığımız işi her zaman bir adım ötesine çekmek için uğraşmaktayız. Araştırma ve geliştirme süreçlerinden, özel ürün tasarımı süreçlerinden ve kalite kontrol proseslerinin ardından ambalajlar karşınıza çıkıyor.

İhtiyaca uygun özel kutu ambalajlar

Artık üretim sektöründe odak noktası üretici değil, ürüne ihtiyacı olan müşteridir. Müşterilerimiz her sektörden, her alandan faaliyet gösteren kurumsal firmalardır. Biz de merkeze müşterilerimizi alarak özellikli, kaliteli ürünlerle hizmet sunuyoruz. Üretimini yaptığımız ürünlerimizin temelini oluşturan kutular standart formlardan, ihtiyaca göre özel kesimli formlara kadar hemen her alanda kullanılır. Çevre dostu olan üretim materyallerimiz aynı zamanda ekonomiklik çerçevesinde sizlerin de cep dostudur. Standart, tam kapaklı, kilitli, özel kesimli, ofset baskılı modellerle çeşitli sektörlerde kullanılan kutular, ihtiyacınıza yönelik üretiliyor ve sizlere sunuluyor.

Sağlamlık ve kalite politikamız

Gelişen sanayinin getirmiş olduğu bu rekabet ortamında biz Gerkan Ambalaj Sanayi olarak ürünlerimizin arkasında olup, dayanıklılık ve sağlamlık açısında ürünlerimize duyduğumuz güveni belirtmek isteriz. Ambalaj seçeneklerimizde, yalnızca düşük maliyet odaklı hareket edip kalite standartlarını düşüren firmalar gibi hareket etmiyoruz! Yalnızca işe değer katan kutu ambalajlar ile, amacınıza yönelik, ihtiyacınızı gideren tasarımlar ve üretimlerle karşınıza çıkıyoruz. Gerkan Ambalaj bünyesinde üretilen kutuları incelemek için broşürlerimizi, web sitemizi inceleyebilir ve firma yetkililerimiz ile temasa geçip işleriniz için teklif isteyebilirsiniz.

Üretim materyali açısından Gerkan Ambalaj sanayi olarak çevreci tutumumuz sayesinde ürünlerimizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Doğayı seviyoruz ve sürdürülebilir bir çevre, yeşil bir gelecek adına sorumlu hareket etmekten gurur duyuyoruz.